středa 5. března 2014

Recenze – Da Bomb Ground ZeroVážení a milí, přeju opět po týdnu zdar a sílu. A síla bude věru potřeba, protože dnes představovaná záležitost skutečně není nic pro slabší povahy a začátečníky. Snad potěším všechny, kterým poslední dobou na stránkách blogu chyběl nějaký ten extrakt.

S výrobkem společnosti Original Juan jste se již měli možnost setkat, šlo o omáčku 100% Pain. Ta mne tehdy příliš nepřesvědčila, zejména kvůli přeukrutné přesolenosti. Dopadne Ground Zero lépe?


Přísady: ananasová šťáva, papričky habanero, rajský protlak, voda, přírodní paprikové aroma, citronová a limetová šťáva a koření. Nenechte se mýlit, ono „přírodní paprikové aroma“ není nic jiného než extrakt, kapírujeme?

Vzhled: malá a sympaticky buclatá lahvička z tmavého skla více než cokoliv jiného připomíná flaštičku na nějaký medikament. Nu, svým způsobem o lék jde, ale to teď nebudeme rozebírat. Objem je cca 120 ml, to je myslím tak akorát, často se mi stávalo, že když jsem měl extraktovek hodně, měl jsem lednici plnou nedojedených a poloprázdných lahviček. Etiketa není nic moc, ale vysloveně ošklivá mi taky nepřijde.

Konzistence a barva: pěkně hutná omáčka je barvy červenohnědé. Žádná nebo skoro žádná semínka, vše pěkně rozemleté najemno.

Vůně: mmm, to vypadá věru přitažlivě. Přitažlivá kombinace papriček a ovoce s nasládlým protlakem, podtržená svěžestí citrusové šťávy, to si dám líbit. Ale čichati třeba opatrně...

Malá odbočka aneb příhoda ze života.

Před pár lety jsme s jedním milovníkem chilli seděli na zahrádce nepříliš vyhlášené hradecké restaurace. Sluníčko notně pálilo, Plzeň měla říz, mezi doušky jsme ochutnávali pálivé omáčky, vedli řeči a užívali pohody.

O chvíli později se k našemu stolu přimotal nějaký obejda. Nepozván si přisedl a jal se zkoumat, jakou že pěknou lahvičku to máme před sebou. Tušíte správně, byla to Ground Zero. 
Flaštička stála skoro na sluníčku, obsah byl zahřátý, kapsaicinu se chtělo těkat.

Varovali jsme ho, ať neochutnává. Dal si říct, ovšem se slovy „Tak já si alespoň přivoním“ odšrouboval uzávěr a přivoněl. Notně si přivoněl. A to neměl dělat.

Už po vteřině či dvou bylo poznat, že s dotyčným není něco tak úplně v pořádku. Vypadal totiž, jako by se chtěl podrbat v dutinách lebečních a nevěděl, jestli to má zkusit spíše nosem nebo okolo oční bulvy.

Nu, nejsme svině. Ačkoliv jsme přímo necítili žádné zavinění, koupili jsme mu panáka za statečnost, byť způsobenou jeho vlastní tupostí.

Chuť: pokud jde o chuť, nejvíce oceňuji absenci hořkosti extraktu. Totiž, extrakt jako takový cítit je, ale oproti třeba Mad Dogovi 357 je to úplně v cajku. Ground Zero chutná pěkně po ovoci, je sladká, vydatná a plná. Za mne ok.

Pálivost: jak pálí omáčka, holedbající se 234 000 SHU? O dost více, než leckterý výrobek o údajně dvojnásobné síle! Vážně, ve srovnání s takovou Mega Death dnes recenzovaná Ground Zero rozhodně vítězí. Začátek je pomalejší, ale pálivost trvá a trvá, postupně se s každým dalším soustem nabaluje, a vy najednou koukáte, že se potíte až na zádech. Paráda, takhle nějak to má vypadat.

Jídlo: pokud sami vaříte, vcelku jednoznačně Ground Zero doporučuju. Málo platné, chcete-li si udělat opravdu výživný gulášek, hustou polévku nebo třeba echt zabijácký burger, s touhle lahodou nešlápnete vedle. Docela fajn je i coby přísada do jiné omáčky, například BBQ, které dodá potřebné grády. Možnostem se skoro nekladou meze, ale jen tak na zeleninový salát bych si ji určitě nedal.

Cena a užitná hodnota: nebudeme chodit okolo horké kaše, za tři stovky ji můžete mít. Za tyhle prachy si určitě užijete.

Shrnutí: oproti 100% bolesti se tato omáčka velmi povedla. Zdrcující pálivost, vynikající chuť, přijatelná cena. Co víc byste ještě chtěli?

1 komentář:

  1. Ahoj, prave jsem si dovezl z Londyna tuto lahvicku a vse koresponduje s tvoji recenzi. Ground zero je dobry oddil :-)

    OdpovědětVymazat