čtvrtek 18. prosince 2014

Recenze – Hotter than Hell




Nazdar milánkové, vítejte zas po týdnu. Věřte nebo ne, hnusnej bacil mi už konečně dává pokoj, tak se spolu můžeme pěkně vrhnout na recenzi jedný pořádně poctivý záležitosti. V souvislosti s tím by se slušelo zmínit pravidlo „výjimka potvrzuje pravidlo“, anžto jsem před časem prohlásil, že na stránkách blogu nebudu recenzovat nic, co má v názvu hořící prdele, peklo a tak podobně. Tak dobře, tohle je ta výjimka z pravidla. Face up to it!

Přísady: chilli, ocet, extrakt chilli. Málo platný, zas jednou tu máme pěkně minimalistickou záležitost.

Vzhled: šestihranná sklenička o objemu pouhých 55 ml má jen dvě možnosti – buďto nabídne něco echt, nebo ji zbaštíte během jednoho večera a příště vezmete něco jinýho. Kde je pravda? Čtěte dále!

Konzistence a barva: pokud nadrtíte úrodu chilli papriček od babičky ze zahrádky a následně to nepřeženete s octem, pravděpodobně se dostanete na úroveň chilli pasty. Světe div se, právě tak se tváří dnes recenzovaný výrobek. Žádný překvápko, konzistence spíš hustší, barvička sytě červená, u mne dobrý.

Vůně: pokud byla barva cajk, tak vůně je o dost lepší. Intenzivně krutopřísná nálož paprikovýho odéru ti přinese nejeden vlhkej sen. Tady fakt nechybí nic.

Chuť: u podobně minimalistickejch záležitostí jako Hotter then Hell je posuzování chuti vždycky trochu ošemetný – buďto je výsledek paráda, nebo průser, tzv. „mezikozní“ výsledky nebejvaj pravidlem. Nebudu vás dlouho napínat, recenzovanej výrobek obstál se ctí. Dovedl bych si představit míň hořkosti semínek, ale jinak fajn. Vyloženě pak oceňuju skutečnost, že chuť nesviní extrakt kapsaicinu.

Pálivost: ruku na srdce, pálivost je velmi, velmi solidní. Na to, jak málo extraktu bylo použito při výrobě recenzovanýho výrobku, člověk docela zůstává zírat. Náběh je rychlej, setrvalost vjemu pálivosti pak mrtě výživná. Připadal bych si jako nevděčnej ksindl, kdybych chtěl něco víc.

Jídlo: co se extraktovek týče, mívám začasto problém je všestranně upotřebit. Ne tak v případě Hotter than Hell! Výsledek pálí fest solidně, ale extraktu použil výrobce spíše pomálu, takže je celek parádně univerzální. Jasně, prvotní určení je jednoznačně do teplý kuchyně, ale když zkusíte Hotter than Hell na sendvič nebo studenýho dresinku, výsledek nejenže není průser, ale překvapivě to dopadá velmi, velmi dobře. Doporučuju.

Cena a užitná hodnota: hele, fakt nezkrachujete. Za tři stovky pořídíte na webu chillimarket.cz, a já vám garantuju, že vaše soužití bude trvat dýl než dva týdny. Že kecám a sežrali jste ji za dva dny? No vidíte, jak je dobrá!

Shrnutí: bezva záležitost, která se s tím moc nemaže. Má to sílu, nepostrádá chuť... já jsem spokojenej a vy byste měli bejt taky, tečka.

Pokud jste hradecký nebo máte možnost dorazit do Hradce 2. ledna, tak vás chci tímto pozvat na koncert, kterej se toho dne odehraje v soukromým Klubu čp 4 na Velkým náměstí. Zahrajou nemilosrdní hc punks See You In Hell, oldschool grindeři Needful Things a jejich krutoviolence kolegové Klutz.

A aby to mělo celý nějakej přesah, pojďme se tam sejít my, kteří krom výživný hudby milujem pořádně kvalitní chilli! Doprovodný program bude pestrý a ostrý, Agenta vezmu, ohledně dalšího se nechte překvapit. Omlouvá jenom nemoc a nebo smrt, kocovina ze Silvestra ne!

Žádné komentáře:

Okomentovat